Invatam, cultivam talente si inovam. Vino alaturi de noi sa faci parte dintr-o echipa tanara, dinamica si competitiva sa iti desfasori activitatea intr-un mediu de lucru placut, sa inveti si sa lucrezi alaturi de profesionisti, sa beneficiezi de sustinerea ideilor si initiativelor tale si sa ai numeroase oportunitati de dezvoltare individuala si profesionala.
Daca te vei alatura echipei noastre, vei intra intr-un mediu activ si competitiv. Credem in ceea ce facem si ne propunem sa obtinem performante deosebite in activitatea noastra de zi cu zi. De asemenea, recunoastem succesul angajatilor nostri si contributia acestora la dezvoltarea sustenabila a companiei noastre.
Fie ca esti la inceput de drum sau un profesionist cu experienta, noi, te asteptam cu o echipa tanara, unita, energica intr-o atmosfera placuta unde vei beneficia de sustinerea idieilor si initiativelor tale. De asemenea, recunoastem succesul angajatilor nostri si contributia acestora la dezvoltarea sustenabila a companiei noastre.

Am construit o echipa stabila si profesionista pentru a oferi clientilor nostrii cele mai bune servicii. Daca iti cauti locul intr-o echipa profesionista cu rezultate performante, acesta este locul ideal, noi primim cu bratele deschise fiecare coleg nou.

Sofer de tir intern si interna?ional

Ce ne dorim sa aiba candidatul ideal

  • Atestate si certificari valabile (inclusiv ADR)
  • Card tahograf valabil
  • Experienta pe comunitate de minim 2 ani
  • Limba engleza la nivel conversational
  • Competente si abilitati pentru lucrul in echipa
  • Seriozitate, corectitudine, disponibilitate, deschidere si intelegere

Ce vei invata la noi:

  • Cunostinte avansate privind legislatia rutiera si legislatia internationala a transporturile rutiere de marfa
  • Cunostinte avansate de geografie a Europei
  • Cunostinte privind taxele de drum si rutele econome si eficiente de transport
  • Cunostinte tehnice privind sistemele de ancorare a marfii si de pozitionare in camion privind regulile de siguranta impuse de legE
  • Cunostinte privind verificarea sau intocmirea actelor de transport
  • Cunostinte utilizare laptop, scaner, smart mobil, tahograf si aparate internationale de taxat
  • Utilizarea eficienta a timpilor de condus;

Descrierea jobului

  • Angajam pe termen lung soferi profesionisti cu minim 2 ani de experienta pe comunitate pentru transportul rutier de marfuri generale si/sau periculoase.
  • Categoria CE pentru transport international (comunitate si import-export) .
  • Perioada de lucru este de 6 – 8 saptamani cu una sau doua saptamani libere (la alegere).
  • Mediu de lucru profesionist, flexibil si serios.
  • Camioane noi EURO 5 si EURO 6 (Mercedes si Scania), dotate cu GPS, sistem de monitorizare al performantelor si sonde litrometrice.
  • Remorci cu prelata sau dube frigorifice.
  • Se conduce doar la program, posibilitate si de echipaj.

Beneficii

  • Diurna de deplasare fixa pe numarul de zile petrecute in strainatate 60 euro/zi
  • Respectarea programului si a timpilor de condus
  • Masini noi EURO 6 SI EURO 5 – Mercedes si Scania
  • Traning-uri de eficientizare a consumului si de perfectionare a stilului de condus
  • Dispecer dedicate
  • Respectarea perioadelor de concediu
  • Bonusarea lunara in functie de criteriile de perfomanta stabilite (consum, mod utilizare masina, km parcursi)
  • Departament de suport dedicat privind eficientizarea rutelor de transport, alimentarile si utilizarea masinii;

Descrierea companiei

LICURICI IMPEX SRL este unul dintre cei mai importanti distribuitori din zona Moldovei, de produse din categoria FMCG. Pe langa sediul central din Onesti, are deschise sapte filiale in principalele orase din Moldova. Comercializeaza o gama variata de produse si dezvolta o noua latura a afacerii, cea de transporturi internationale.

Misiunea Companiei este: excelenta in distributie!

Tinta noastra ramane: mentinerea pozitiei de lider si satisfacerea tuturor clientilor nostri datorita ofertei noastre de produse si a serviciilor de calitate prestate.

Managerii de top ai companiei sunt: specialisti cu experienta de cel putin 10 ani in domeniul managementului vanzarilor si beneficiaza de programe profesionale de dezvoltare a carierei si gestionare a competentelor oamenilor din subordine.

Job Category: Transport internTransport international
Job Type: Full time
Job Location: Bacau
Titlul dvs. merge aici

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.